Drukuj

Zapraszamy na konferencję szkoleniową dla osób pracujących z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym. Konferencja  odbędzie się w Krakowie w dniach od 29 listopada do 1 grudnia 2018r. Zaproszenie kierujemy do wychowawców, nauczycieli, pedagogów, psychologów, kuratorów oraz pracowników socjalnych pracujących z dziećmi i młodzieżą w placówkach wsparcia dziennego lub innych instytucjach wspierających dzieci i  rodziny z problemem alkoholowym. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 listopada br.

Celem konferencji jest podniesienie kompetencji osób pracujących z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym, upowszechnienie standardów pracy socjoterapeutycznej oraz promowanie nowoczesnych programów pracy z dziećmi z grupy ryzyka.  Program merytoryczny konferencji opracowany został przez Joannę Graniger i Beatę Kurowską z Fundacji DOBROSTAN.

W ciągu trzech dni konferencyjnych odbędą się wykłady oraz zajęcia warsztatowe. Planujemy przeprowadzić:

Program merytoryczny konferencji oparty jest o istotne zagadnienia związane z obecnością problemu alkoholowego w rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji psychospołecznej dzieci. W tym celu uczestnicy zdobędą wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu:

Program konferencji  zakłada, że uczestnicy: 

Opłata konferencyjna wynosi 300 zł. Organizatorzy zapewniają dwa noclegi, pełne wyżywienie, uczestnictwo w warsztatach i wykładach oraz materiały edukacyjne. Nadesłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w konferencji. Osoby zakwalifikowane otrzymają imienne zaproszenie oraz  plan konferencji.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 9 listopada2018r., na karcie zgłoszenia, którą można pobrać TUTAJ, na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Joanną Lisota 22 25 06 302