PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Stowarzyszenia "Niebieska Linia" zaprasza osoby pracujące w służbach zobowiązanych do przeciwdziałania przemocy w rodzinie, do udziału w jednodniowym seminarium "Dziecko a sytuacja przemocy w rodzinie - kwestie prawne"

Celem seminarium jest zwiększenie wiedzy uczestników na temat aspektów prawnych przeciwdziałania przemocy wobec dzieci (procedura "Niebieskie Karty", władza rodzicielska i ingerencja w nią, dziecko jako świadek w postępowaniu cywilnym i karnym). Podczas zajęć omówiona zostanie także sytuacja prawna dziecka, jako osoby stosującej przemoc w rodzinie. Podczas tworzenia szczegółowej struktury seminarium uwzględnione zostaną potrzeby zgłaszane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego przez osoby zainteresowane udziałem w seminarium.

Zajęcia na seminarium poprowadzi Aneta Mikołajczyk - prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, aplikantka radcowska. Pracuje w Biurze Rzecznika Praw Dziecka, a także współpracuje ze Stowarzyszeniem na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" oraz Stowarzyszeniem Lambda Warszawa. Uczestniczyła w podyplomowych studiach - Gender Studies w Polskiej Akademii Nauk. Praca magisterska przygotowana pod kierunkiem dr hab. prof. UW Moniki Płatek pt. "Pedofile i inni sprawcy wykorzystania seksualnego dzieci. Kryminologiczno-karna analiza art. 200 § 1 kk i wykonanie kary" została wyróżniona w konkursie organizowanym przez Fundację Dzieci Niczyje. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół regulacji prawnych dotyczących sytuacji kobiet i dzieci - przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przestępstw seksualnych, a także sytuacji osób osadzonych, jak również działań równościowych. Autorka artykułów naukowych dotyczących ww. kwestii.
Termin seminarium 30 czerwca 2014 r.
Czas szkolenia: godz. 10.00 - 15.00 (7 godzin dydaktycznych)

Cena szkolenia: 200 zł od osoby zł. (cena obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe dla uczestnika, barek kawowy)
Miejsce szkolenia: Siedziba Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" ul. Żurawia 20, Warszawa (okolice hotelu Novotel - centrum Warszawy, kilka minut drogi od Dworca Centralnego i Dworca Warszawa Śródmieście).

Prosimy o nadsyłanie ankiet zgłoszeniowych do 23 czerwca 2014 r. na adres: (jedna z wybranych dróg) - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub fax: 22 625 59 43
Po tym terminie otrzymacie Państwo informację o sposobie dokonania płatności. Informacja zostanie przekazana poczta elektroniczną na adres wskazany w formularzu zgłoszeniowym.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z osobą koordynującą organizację seminarium: Anna Wiechcińska Tel.: 502 17 93 90; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zachęcamy do udziału w seminarium!
Potrzebne są szybkie decyzje, bo ilość miejsc jest ograniczona!

Formularz zgłoszeniowy <<<<<

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie