Drukuj

Konferencja Szkoleniowa Pomoc Psychologiczna dla Dzieci z Rodzin z Problemem Alkoholowym - Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w rodzinach z problemem alkoholowym.

W dniach 9-11 czerwca 2014 w Zakopanem odbędzie się XVII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa – Pomoc Psychologiczna dla Dzieci z Rodzin z Problemem Alkoholowym - Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w rodzinach z problemem alkoholowym. Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza do udziału osoby z grona pracowników świetlic socjoterapeutycznych, opiekuńczo-wychowawczych oraz przedstawicieli innych placówek pracujących z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym.

Celem tegorocznej konferencji jest zapoznanie uczestników z problematyką przemocy, która występuje w rodzinach z problemem alkoholowym. Uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat skali zjawiska przemocy w rodzinie, mechanizmów wspierających zachowania przemocowe, psychospołecznych konsekwencji doświadczania przemocy przez dzieci. Tematyka wykładów będzie się także koncentrować wokół prawnych aspektów pomocy dziecku oraz różnych form interwencji w sytuacji podejrzenia krzywdzenia dziecka. Podczas zajęć warsztatowych zaprezentowane zostaną różne formy pracy z dziećmi doświadczającymi przemocy .

Opłata konferencyjna wynosi 280 zł. W ramach tej opłaty organizatorzy gwarantują udział w zajęciach, noclegi, wyżywienie, materiały konferencyjne. Zgłoszenia należy nadsyłać do 7 maja , na karcie zgłoszenia, którą można pobrać TUTAJ

Nadesłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w konferencji. Osoby zakwalifikowane dostaną imienne zaproszenie oraz szczegółowy program konferencji. W przypadku pytań proszę o kontakt z Mariuszem Morawskim: tel. 22 2506302; e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.