PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych informuje, iż w dniu 1 lipca 2008 roku odbędzie się egzamin na Specjalistę/Konsultanta w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.


Najbliższy egzamin przeprowadzony będzie w oparciu o nowe zasady egzaminowania zawarte w znowelizowanym „Program potwierdzania kwalifikacji osób pracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinach w szczególności z problemem alkoholowym”.

Zgodnie z nowymi zasadami egzaminacyjnymi na stronie www.parpa.pl w punkcie Rodzina, dzieci, przemoc/System Certyfikowania Specjalistów zostały umieszczone:
- pytania egzaminacyjne wśród, których są zawarte pytania, które wejdą w skład Państwa testu egzaminacyjnego
- przykładowy opis sytuacji rodziny z problemem przemocy wraz z przykładowymi pytaniami diagnozującymi tę sytuację.

Oprócz powyższych zmian znowelizowany „Program potwierdzania kwalifikacji osób pracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinach w szczególności z problemem alkoholowym” zakłada również wprowadzenie oceny zapisu rozmowy z klientem jako warunku dopuszczenia do egzaminu.

Dokumenty niezbędne do przystąpienia do egzaminu wraz z formularzem oraz zapisem rozmowy z klientem (w trzech egzemplarzach), przesłanym na nośniku cyfrowym lub magnetycznym ( z wyjątkiem małych kaset dyktafonowych) prosimy nadsyłać na adres Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ul. Szańcowa 25, 01-458 Warszawa, do dnia 14 kwietnia 2008 roku

„Program potwierdzania kwalifikacji osób pracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinach w szczególności z problemem alkoholowym”, zakres tematyczny egzaminu, druk formularza, spis lektur obowiązkowych, aktów prawnych ( niektóre z pytań egzaminacyjnych będą dotyczyły zagadnień prawnych oraz zagadnień opisanych w lekturach obowiązkowych), lektur uzupełniających oraz inne informacje dotyczące systemu certyfikowania znajdziecie Państwo na stronie www.parpa.pl w punkcie Rodzina, dzieci, przemoc/System Certyfikowania Specjalistów.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Dorotą Jaszczak-Kuźmińską tel. 0 22 532-03-49, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie