Drukuj

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” oraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ogłaszają konkurs na pracę pisemną dotyczącą zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

 

Praktyka pokazuje, że skutecznie przeciwdziałać przemocy w rodzinie można wtedy, kiedy pomoc - kompleksową i adekwatną do potrzeb – otrzymują wszyscy jej członkowie. Aby to było możliwe konieczna jest praca zespołowa i interdyscyplinarne spojrzenie na problemy. Coraz bardziej powszechną formą pomocy rodzinom, w których dochodzi do przemocy, jest praca w zespołach interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Zapraszamy więc Państwa do udziału w konkursie na pracę pisemną dotyczącą funkcjonowania takiego zespołu w Państwa gminie lub mieście.
Celem konkursu jest zachęcenie do dzielenia się doświadczeniami, promowanie i upowszechnianie najlepszych rozwiązań, związanych z tworzeniem i pracą zespołów interdyscyplinarnych działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Zależy nam na umacnianiu postaw współpracy między służbami. Pragniemy stworzyć przestrzeń do prezentacji Państwa sukcesów.
W pracy prosimy opisać:
Wymagania formalne:
Mile widziane będą zdjęcia i wykresy.
Każdy zespół, który nadeśle pracę konkursową, otrzyma pakiet materiałów edukacyjnych.
Jury konkursowe, składające się z ekspertów PARPA oraz Pogotowia „Niebieska Linia” przyzna wyróżnienia, które zostaną wręczone podczas XIV Ogólnopolskiej Konferencji Przeciw Przemocy w Rodzinie organizowanej przez PARPA w dniach 2-3 grudnia 2009. Przedstawiciel każdego wyróżnionego zespołu, będzie mógł uczestniczyć bezpłatnie w konferencji i będzie miał możliwość zaprezentowania działalności swojego zespołu.
Kryteria, którymi będzie kierować się jury, przy ocenie prac to :
Prace należy przysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30 września 2009.
Ogłoszenie wyników nastąpi 30 października 2009 na stronie internetowej www.niebieskalinia.info
Wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Pogotowia „Niebieska Linia” oraz w ostatnim w 2009 roku biuletynie dla członków Porozumienia „Niebieska Linia”.