PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w dniach 27-29 października 2010 r. organizuje XI konferencję profilaktyczną pn.:

Spójrz inaczej na szkołę – w poszukiwaniu skutecznej zmiany


Konferencja adresowana jest do osób zajmujących się profesjonalnie profilaktyką problemową. Zapraszamy do udziału instruktorów programów profilaktycznych, osoby zajmujące się szkoleniami w zakresie programów profilaktycznych, pełnomocników i koordynatorów lokalnych działań profilaktycznych, pedagogów szkolnych oraz nauczycieli realizujących działania profilaktyczne.
Tegoroczna konferencja realizowana jest we współpracy merytorycznej ze Stowarzyszeniem Psychoprofilaktyki „Spójrz inaczej” ze Starachowic.

Tematyka tegorocznej konferencji będzie próbą pokazania różnych obszarów pracy profilaktycznej. Wykłady i warsztaty dotyczyć będą m.in.:

  • metod pracy profilaktycznej z młodzieżą i z rodzicami
  • motywowaniu uczniów do zmiany zachowań, pracy nad zachowaniami prospołecznymi
  • umiejętności wychowawczych nauczyciela, zwłaszcza w trudnych sytuacjach
  • skuteczności działań interwencyjnych i szkolnemu systemowi dyscyplinarnemu
  • modelowi pracy zespołów interdyscyplinarnych w odniesieniu do zachowań problemowych uczniów

W trakcie konferencji będziemy chcieli też zaprezentować kilka interesujących projektów i programów profilaktyki problemów dzieci i młodzieży.

Konferencja odbywać się będzie w Hotelu Millenium w Bochni k/Krakowa. Planowany koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 280 zł/os. Opłata konferencyjna pokrywa część kosztów pobytu w ośrodku. Pozostałe koszty ponosić będzie PARPA.

Prosimy o nadsyłanie ankiet zgłoszeniowych na adres:
Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
ul. Szańcowa 25; 01-458 Warszawa; fax. 022 836 81 66
Termin nadsyłania zgłoszeń: do dnia 27 września 2010 roku.

Kwalifikacja odbywać się będzie na podstawie informacji zawartych w ankietach zgłoszeniowych. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc jednym z kryteriów naboru do uczestnictwa w konferencji będzie też kolejność zgłoszeń.

Dokładne informacje (w tym numer konta do przesłania zaliczki) i program konferencji zostaną przesłane do osób zakwalifikowanych wraz z imiennym zaproszeniem, po zakończeniu kwalifikacji.

W przypadku pytań proszę kontaktować się z:
p. Robert Frączek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 022 532 03 48

ankieta zgłoszeniowa

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie