PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Ogólnopolska Sieć Organizacji Streetworkerskich - OSOS zaprasza do udziału w projekcie pod nazwą "Wzmocnienie polskich organizacji streetworkerskich" (dofinansowanemu z Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2012).

Projekt adresowany jest do organizacji pozarządowych prowadzących działalność streetworkerską, której odbiorcami są dzieci i młodzież pochodząca z rodzin niewydolnych wychowawczo, spędzające większość swego czasu "na ulicy" poza opieką osób dorosłych.


Projekt polegać będzie na przeprowadzeniu 3 spotkań superwizyjnych połączonych ze szkoleniami dla streetworkerów, mających na celu z jednej strony merytoryczne wzmocnienie osób wykonujących pracę streetworkerską, z drugiej zaś zebranie informacji do przygotowywanej w ramach projektu publikacji - "Przewodnika po problemach streetworkera". Powstała książeczka rozdystrybuowana zostanie w grudniu 2012 wśród organizacji zajmujących się uliczną praca na rzecz wykluczonych i marginalizowanych społecznie dzieci i młodzieży i w założeniu prezentować będzie najczęściej spotykane problemy z jakimi mierzą się polscy streetworkerzy. Będzie mogła być również przekazywana do partnerów organizacji streetworkerskich oraz grantodawców, lokalnych polityków odpowiedzialnych za politykę społeczną etc. w celu przedstawienia i przybliżenia realnych problemów i wyzwań przed jakimi staje streetworker podczas realizacji pracy terenowej, przyczyniając się do większego zrozumienia na czym praca ta polega. Publikacja ta więc, oprócz funkcji narzędzia wzmacniającego pracę samych streetrworkerów, będzie mogła być wykorzystywana do uświadamiania specyficznych potrzeb których spełnienie przyczynić się może do polepszania jakości i efektywności pracy ulicznej. Szkolenia natomiast dotyczyć będą zagadnień, które często stanowią deficyt w wiedzy streetworkerów: pierwszej pomocy medycznej; psychoseksualnego rozwoju dziecka; specyfiki pracy kuratora sądowego.

Projekt przeprowadzony będzie w 3 niezależnych dwudniowych częściach. Na każdą część jedna organizacja zgłosić może maxymalnie 2 osoby (w przypadku wolnych miejsc o przyjęciu drugiej osobyy z jednej organizacji decyduje kolejność zgłoszeń). Limit uczestników wynosi 16 osób na każdą część projektu. Biorąc udział w którejkolwiek części projektu uczestnicy zobowiązani są do obecności w obydwu dniach spotkań. Do udziału w każdej części projektu organizacja może zgłosić dowolnych streetworkerów, również tych którzy brali udział w poprzednich częściach.

Udział jest nieodpłatny. Organizator zapewnia również wyżywienie podczas spotkań oraz- dla uczestników spoza Warszawy - zwrot kosztów podróży (max. 140pln za podróż w obydwie strony) i nocleg.

Superwizje i szkolenia odbędą się w dniach:
• 04-05 lipiec 2012 (środa 04 lipiec godz.11.00 – 20.00 superwizja, w tym przerwa na posiłek i przerwy kawowe, po superwizji kolacja integracyjna; czwartek 05 lipca godz. 09.00 – 16.00 szkolenie z pierwszej pomocy medycznej w tym przerwy kawowe i na posiłek)
• 13-14 wrzesień 2012 (środa 13 września godz.11.00 – 20.00 superwizja, w tym przerwa na posiłek i przerwy kawowe, po superwizji kolacja integracyjna; czwartek 14 września 09.00 – 16.00 szkolenie z psychoseksualnego rozwoju dzieckaw tym przerwy kawowe i na posiłek)
• 11-12 październik 2012 (środa 11 październik godz.11.00 – 20.00 superwizja, w tym przerwa na posiłek i przerwy kawowe, kolacja integracyjna; czwartek 12 październik 09.00 – 16.00 szkolenie ze specyfiki pracy kuratora sądowego w tym przerwy kawowe i na posiłek).
Superwizje przeprowadzone będą przez Tomasz Szczepańskiego i Andrzej Orłowskiego – doświadczonych streetworkerów i szkoleniowców z zakresu pracy metodą pedagogiki ulicy z dziećmi i młodzieżą związanych z Grupą Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ. Szkolenia przeprowadzone będą przez osoby doświadczone w danych dziedzinach.

Do udziału w projekcie prosimy zgłaszać się mailowo na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając:
imię i nazwisko, e- mail, telefon kontaktowy, nazwę , stronę internetową oraz dane kontaktowe organizacji z ramienia której zgłasza się osoba.
.

Informacje do osób zakwalifikowanych na szkolenie zostaną rozesłane mailowo:
- superwizja i szkolenie pierwsze: do 27 czerwca
- superwizja i szkolenie drugie do: 04 września
- superwzija i szkolenie trzecie do: 01 października

Limit miejsc: 16 osób. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2012.

Sieć OSOS
http://www.osos.org.pl/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 880 860 220 , 507 842 799

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie