PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Wakacje to czas relaksu i zabawy. Nie każdy jednak ma na zabawę dobry pomysł. Nierzadko ostatni dzwonek szkolny jest dla młodych ludzi sygnałem rozpoczynającym wielkie pijaństwo, a wraz z nim wielkie ryzyko. Mniejsza kontrola ze strony dorosłych, duża ilość wolnego czasu i brak pomysłów na jego konstruktywne wykorzystanie powodują, iż młodzi ludzie częściej podejmują różnego rodzaju ryzykowne zachowania. Co roku śledzimy wycinki prasowe opisujące tragiczne wydarzenia związane z wakacyjnym piciem, niewesołe są także relacje samej młodzieży, która dzieli się swoimi niepokojami. Czy możemy coś zrobić by ograniczyć ryzyko i sprawić by czas radości nie zmieniała się w tragedię?

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie wakacje zależy od przestrzegania naszej wakacyjnej polisy trzeźwości. Poniżej znajdą Państwo zasady, jakie można zaproponować rodzicom, wychowawcom, sprzedawcom alkoholu i młodym ludziom. Jest to materiał do wydrukowania i wykorzystywania w trakcie różnych Państwa działań .

Pragniemy zaprosić też Państwa do dzielenia się Waszymi doświadczeniami – czekamy na sprawozdania, relacje, zdjęcia z różnych inicjatyw organizowanych przez Was dla młodych ludzi gdzie mogą bawić się oni bezpiecznie nie narażeni na ryzyko sięgania po alkohol. Wszystkie te informacje oraz zaproszenia na różnego rodzaju przedsięwzięcia będziemy starali się zamieszczać na bieżąco na profilu na portalu społecznościowym. Chcemy aby profil Nie, bo tak na Facebooku stał się miejscem skąd można czerpać ciekawe pomysły i inspiracje, ale był także dowodem na to, że w Polsce żyje bardzo wielu młodych ludzi, którzy do zabawy nie potrzebują żadnych środków psychoaktywnych. To nie tylko możliwe, ale daje masę radości i szczęścia!

>>>>> OFERTA WAKACYJNA.pdf do pobrania <<<<<

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie