PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych informuje, iż w dniach 5 i 6 grudnia 2013 roku odbędzie się egzamin na Specjalistę/Konsultanta w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Ogłoszenie o egzaminie na Specjalistę/Konsultanta w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych informuje, iż w dniach 5 i 6 grudnia 2013 roku odbędzie się egzamin na Specjalistę/Konsultanta w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Egzamin przeprowadzony będzie w oparciu o zasady egzaminowania zawarte w Programie potwierdzania kwalifikacji osób pracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinach w szczególności z problemem alkoholowym” i trwać będzie 1 dzień. Zgodnie ze znowelizowanym „Programem potwierdzania kwalifikacji osób pracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinach w szczególności z problemem alkoholowym integralną częścią egzaminu stała się rozmowa z klientem, nagrana przez Państwa i przesłana do oceny wraz dokumentami. Przy ocenie rozmowy będzie brana pod uwagę m.in.: struktura rozmowy i jej cel, postawa wobec rozmówcy, jasność i adekwatność komunikatów, umiejętność empatycznego słuchania, merytoryczna trafność treści edukacyjnych, adekwatność reakcji na zachowanie i komunikaty rozmówcy.

Dokumenty niezbędne do przystąpienia do egzaminu wraz z formularzem oraz zapisem rozmowy z klientem (w trzech egzemplarzach) przesłanym na nośniku cyfrowym lub magnetycznym (z wyjątkiem małych kaset dyktafonowych) wraz z krótkim (w wersji papierowej) opisem klienta, jego sytuacji rodzinnej i problemu, z którym się zgłasza, prosimy nadsyłać na adres Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Al. Jerozolimskie 155, 02-326 Warszawa, do 11 października 2013 roku.
Zgodnie z Programem do 20 października 2013 roku na stronie internetowej PARPA www.parpa.pl, w punkcie Przeciwdziałanie przemocy/System Certyfikowania Specjalistów, zostaną umieszczone:

  1. pytania egzaminacyjne wśród, których będą pytania, które wejdą w skład Państwa testu egzaminacyjnego
  2. przykładowy opis sytuacji rodziny z problemem przemocy wraz z przykładowymi pytaniami diagnozującymi tę sytuację.

„Program potwierdzania kwalifikacji osób pracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinach w szczególności z problemem alkoholowym”, zakres tematyczny egzaminu, druk formularza, spis lektur obowiązkowych, aktów prawnych (niektóre z pytań egzaminacyjnych będą dotyczyły zagadnień prawnych oraz zagadnień opisanych w lekturach obowiązkowych), lektur uzupełniających oraz inne informacje dotyczące systemu certyfikowania znajdziecie Państwo na stronie www.parpa.pl w punkcie Przeciwdziałanie przemocy/System Certyfikowania Specjalistów.

Informację o dopuszczeniu do Egzaminu otrzymacie Państwo nie później niż miesiąc przed terminem sesji egzaminacyjnej

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z p. Dorotą Jaszczak-Kuźmińską tel. 22/25-06-349 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie