PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom Fundacji im. Stefana Batorego
Program finansowany przez Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego (Open Society Institute).

Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom od 1996 r. prowadzi w krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Centralnej różnorodne formy szkolenia specjalistów w dziedzinie profilaktyki i leczenia alkoholizmu i narkomanii oraz edukacji rodzin osób uzależnionych. Wśród uczestników znajdują się aktualnie lekarze, psychologowie i terapeuci z Białorusi, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Słowacji, Rumunii, Mołdowy, Ukrainy, kilku regionów Rosji oraz z Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i Mongolii.

Jednym z ważniejszych obszarów współpracy regionalnej jest przekazywanie innym krajom polskich doświadczeń z funkcjonowania programów leczenia alkoholików „Atlantis”, które dzięki naszej inicjatywie i pomocy, od 10 lat prowadzone są z ogromnym powodzeniem w polskich więzieniach. Od kilku lat przekazujemy również nasze doświadczenia w dziedzinie tworzenia - na wolności i w zakładach karnych - programów dla sprawców przemocy.

Do końca 2002 roku Program był prowadzonyw ramach Komisji Edukacji w Dziedzinie Uzależnień.

Ewa Woydyłło-Osiatyńska - dyrektor
Małgorzata Prejzner

Adres:
ul. Sapieżyńska 10a
tel. 536 02 47 (48)
fax 536 02 20
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.batory.org.pl


Informacje pochodzą ze strony internetowej Fundacji.

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie